Mycie podłogi olejowanej - jak tego nie robić?
Podłogi olejowane są cenione zarówno za swoją estetykę, jak i za funkcjonalność. Aby jednak taka powierzchnia mogła z powodzeniem spełniać swoje zadanie przez szereg lat, konieczna jest jej właściwa pielęgnacja. Co robić, a czego unikać? Temat ten omawiamy w naszym artykule.
Jak poprawnie myć podłogę olejowaną?
Mycie podłóg olejowanych powinno następować jedynie, wtedy gdy rzeczywiście istnieje potrzeba, żeby wykonać taki zabieg. Kluczowe znaczenie ma korzystanie z profesjonalnych środków, takich jak mydło pielęgnacyjne. Jego zadaniem jest nie tylko czyszczenie powierzchni, ale i zabezpieczanie jej przed uszkodzeniami, zarysowaniami i osiadaniem zanieczyszczeń.
Podłoga olejowana może być myta przy pomocy standardowych gadżetów, takich jak miękki mop i letnia woda. Co ważne, nadmiar płynów należy zebrać, tak by drewno nie wchłonęła wilgoci.
Podłoga olejowana a dodatkowa pielęgnacja
Jakie są dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne, które należy wykonywać w przypadku podłogi olejowanej? Pomiędzy czyszczeniem podłogi na mokro warto przeprowadzać jej odkurzanie. Pozwala to na pozbycie się większych zanieczyszczeń, które psują estetykę pomieszczenia. Zabieg ten można przeprowadzać dowolną ilość razy, ponieważ jest on bezpieczny dla powierzchni.
Co kilka miesięcy warto także zastosować profesjonalny olej, który uzupełnia warstwę ochronną obecną na podłodze. Nie należy jednak przesadzać – nadmiar oleju prowadzi bowiem do odwrotnego zjawiska.
W praktyce poprawne mycie podłóg olejowanych wymaga wiedzy i doświadczenia. Jeśli więc chcesz zagwarantować sobie najwyższą czystość i jakość powierzchni, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Nasza firma zajmuje się szeroko pojętym sprzątaniem, w tym myciem podłóg. Już dziś sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.